Професійні захворювання масажистів і як їх уникнути

На перший погляд може видатися, що масаж настільки легка процедура, що робити її зовсім нескладно, проте особистий досвід показує протилежне.

Записатись на курси масажу


На перший погляд може видатися, що масаж настільки легка процедура, що робити її зовсім нескладно, проте особистий досвід показує протилежне.
Праця масажиста вимагає величезних витрат енергії. Іноді після 15-20 хв роботи масажисту потрібно відновлюватися близько години.
Від перенавантаження плечового поясу і рук насамперед страждають дрібні суглоби (патологічні процеси артрити), що з роками призводить до виникнення болю, згодом і до порушення рухливості в них. Для масажистів характерні захворювання хребта (особливо поперекового відділу).
Уникнення розвитку професійних хвороб допомагає правильний режим праці і відпочинку: процедури повинні чергуватися із комбінованим відпочинком (активний і пасивний). Тривалість такої перерви між масажами повинна становити не менше 15 хв. Важливе місце посідає правильно підібраний масажний стіл.
Починати робочий день слід з короткотривалої розминки для рук (3-5 хв), яка запобігатиме травматизму рук.
Після закінчення робочого дня рекомендовані теплі ванни з морської солі для рук тривалістю 15-20 хв. Така процедура знімає втому рук, а також можливі початкові запальні процеси, а також, є профілактикою артритів кистей.
Для хребта мають місце вправи із вагою власного тіла на статичне напруження і плавне повільне розтягування (див. відео на каналі школи "Остнова" - "Сам собі мануальний терапевт").

автор: Н.М.Стецькович
Будьте фахівцями високого рівня і здоровими масажистами.