Проблема целюліту криється у хребті?

Проблема целюліту криється у хребті?

Записатись на курси масажу

Як би незвично це не прозвучало, але саме порушення постави і дисфункції у нижніх відділах хребта є доволі поширеною причиною целюліту.
При будь-яких порушеннях постави має місце гіпертонус (посилений тонус, перенапруження) певних м’язів. А там, де спостерігається посилений тонус, обов’язково є й послаблений тонус інших певних м’язів. Згадуємо, як м’язи опорно-рухового апарату пов’язані між собою.
Прикладом може послужити випадок утворення «вдовиного горбика» - напівм’якого виступу в районі 7-ого шийного хребця, що виникає внаслідок малорухливості і гіпер- та гіпотонусу певних груп мязів шийно-комірцевої зони.

М’язи є активною частиною опорно-рухового апарату. Скорочуючись, напружені м’язи здатні впливати на пасивну кісткову систему шляхом зміщення. Якщо зміщення відбуваються у нижніх відділах хребта (нижньо-грудний, поперековий, рідше куприковий), то матиме місце дисбаланс тонусу м’язів у нижній частині тіла (черевна порожнина, таз, нижні кінцівки), що призводить до порушення іннервації та циркуляції рідин, зокрема, міжтканинної, лімфи і крові. Відповідно, виникає ряд змін - порушення травлення, інфекційні захворювання сечо-статевої системи, варикозне захворювання вен, в тому числі й целюліт.

Як ми бачимо, проблема целюліту, проблема стану підшкірно-жирової тканини не виникає без причини, котра призвела б до цього. І у певних випадках чинником слугує проблема опорно-рухового апарату. Беручи до уваги те, що точну причину виникнення целюліту встановити практично неможливо, фахівці Школи масажних технологій «Остнова» пропонують грамотно підходити до побудови сеансів. Який би вид антицелюлітного масажу ви не обрали, не слід, - не резонно упускати маніпуляції у вісцеральній частині і нижній частині спини.
В ідеалі, звісно, у боротьбі з целюлітом включити курс загального масажу тіла.
Будьте свідомі і здорові!