Масаж при болях у спині

МАСАЖ ПРИ БОЛЯХ У СПИНІ

Записатись на курси масажу

При болях у спині ми часто звертаємось до спеціаліста по допомогу, яку розглядаємо насамперед, як масаж спини. І це вірно. Ми розуміємо, що знявши зайве напруження зі стомлених м’язів спини, ми звільнимось від джерела болю. І це дійсно так. У багатьох випадках така терапія виявляється доволі ефективною, а також корисною – покращується кровообіг, відтік лімфи, розсмоктування застійних явищ, живлення тканин і збільшення енергії.
Але трапляються випадки, коли терапія виявляється недостатньо ефективною. Скажімо, біль у спині припиняється на нетривалий період, повертається, стає хронічним. Нам доводиться регулярно відвідувати масажиста. Що не так?

Хочеться відмітити, що біль у спині не завжди спричинений ушкодженням м’язів спини, а точніше, не завжди тільки тканини спини є причиною болю у спині. Нам відомо, що м’язи спини тісно пов’язані з м’язами шиї, плеча, грудної клітки, а також м’язами живота. Давайте пригадаємо топографічні карти з анатомії, на котрих зображено м’язову систему людського організму.
А також нам відомо, що м’язи, по одному чи групками, огорнуті в тоненьку плівочку, що зветься фасцією, котра огортає усі м’язи тіла від п’ят до маківки, як суцільний комбінезон. Якщо цей комбінезон потягнути, скажімо, донизу, то зверху виникне відчуття напруження. Якщо комбінезон потягнути доверху, натягнуться тканини знизу, тим самим створюючи неприємні відчуття внизу. Таким чином м’язи всього тіла пов’язані між собою і здатні передавати напруження по системі фасцій.

Знаючи це, ми приходимо до висновку, що при масажі спини, необхідно працювати з м’язами живота і грудної клітки. Часто м’язи міцного, гарно складеного пресу, скорочуючись, послаблюють м’язи спини, зокрема попереку. Також перенапружені грудні м’язи і м’язи плеча, наприклад, годуючої матері, впливають на м’язи спини і сигналізують болем саме у спині.
Це легко перевірити. При болю чи інших дискомфортних відчуттях у спині, попросіть промасувати вам грудну клітку і живіт. Встаньте після сеансу і переконайтесь.

На останок хочу сказати, що в ідеалі при болях у спині необхідно масувати все тіло, тобто, проходити курс загального масажу. Хтось може звернути увагу на різницю у вартості масажу. Насправді, зважаючи на практичні дослідження, це економніше, так як сеансів до настання ефективного результату може знадобитись менше.
Будьте свідомі та здорові!